choroba.jpeg choroba

Nikto z nás nemá chorobu rád. Väčšinou sa pri chorobe cítime zle, nemôžeme robiť veci, ktoré máme radi, sme obmedzovaní v práci, nevieme sa sústrediť na nič iné, iba na to, čo nás bolí a hlavou behajú samé negatívne myšlienky… Je vám toto povedomé? Dá sa vôbec choroba vnímať pozitívne?

thermometer-temperature-fever-flu.jpg horúčka

Dnes je doba reklamy. Zapneme si počítač, televízor a odvšadiaľ sa na nás hrnú reklamy. V poslednej dobe som si všimla, že veľa reklám sa sústreďuje na prostriedky znižujúce horúčku a bolesť. Dnes nie je moderné ostať v posteli. Dnes nie je moderné cítiť bolesť. Nemáme na to čas. Čas sú peniaze. A silní ľudia predsa nemôžu byť chorí. Dajú si zázračnú tabletku/nápoj a hor sa do pracovného nasadenia. Ale je to takto správne?

fashion-person-woman-hand.jpg stres

Doteraz sa pamätám, ako sme sa o strese učili na lekárskej fakulte. Stres je nešpecifická reakcia, ktorou sa organizmus bráni narušeniu homeostázy ako základného predpokladu adaptácie na vonkajšie prostredie. Ale ako toto pretlmočiť do ľudskej reči? A týka sa nás to vôbec?

pexels-photo-96620.jpeg vitamín c

Náš život bez neho nie je možný. A predsa je človek jedným z mála cicavcov, ktorí si vitamín C nevedia syntetizovať. Čo to znamená? Musíme ho dodávať v potrave, pretože naše telo ho potrebuje. Na čo je dobrý a koľko ho vlastne máme zjesť?

Dva roky som sa liečila na zápal pravého ramena, ale bolesť neprechádzala, liečba u ortopéda bola vyčerpaná. Potom mi priateľka doporučila Vás a vďaka Vám sa mi vrátila chuť do života a bolesť ustúpila. Je to vďaka Vám, Vašim produktom a prístroju ERI, na ktorý chodím od marca 2016. Prajem veľa úspechov pri liečení  Vašich pacientov.

Mária Brezovská

Prečítajte si naše najnovšie články:

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.Viac informácií..